Były konie, będą domy? Plany na teren po Komisariacie Policji Konnej w Chorzowie

Blisko rok temu z Chorzowa wyprowadził się Zespół Policji Konnej. Został po nim atrakcyjny teren przy ul. Siemianowickiej 103, tuż obok Parku Śląskiego. Co może tam powstać?

Chorzow siemianowicka 103

Policjanci w siodle stacjonowali w Chorzowie przez blisko 20 lat. Jednak na początku ubiegłego roku, decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, chorzowską jednostkę zlikwidowano, a funkcjonariuszy i konie przeniesiono do Częstochowy.

Komisariat Policji Konnej mieścił się przy ul. Siemianowickiej 103, tuż obok Parku Śląskiego. To zrozumiała lokalizacja, bo policjanci w siodle często zabezpieczali m.in. mecze i imprezy, które odbywały się na Stadionie Śląskim.

Zmienią plan zagospodarowania przestrzennego terenu przy Parku Śląskim?

Po wyprowadzce konnej policji pozostał atrakcyjny teren, z którym teraz niewiele można zrobić. W planie zagospodarowania przestrzennego jest on bowiem oznaczony jako teren usług publicznych. Władze Chorzowa chcą, by można tam budować domy, więc Rada Miasta przyjęła w grudniu ubiegłego roku uchwałę „w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Chorzów dla części obszaru gminy Chorzów położonego w rejonie ul. Siemianowickiej 103”.

- Celem sporządzenia planu jest wprowadzenie możliwości lokalizacji zabudowy mieszkaniowej kontynuującej funkcje terenów przyległych – napisano w uzasadnieniu do uchwały.

Działka przy ul. Siemianowickiej 103 ma 1,94 ha powierzchni, a jego granice przedstawiono na mapie stanowiącej załącznik do uchwały (zdjęcie poniżej).

fot. Google Maps

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon