Budżet Obywatelski Chorzowa 2021. Zasady głosowania

W środę, 13 października 2021 r., rozpoczęło się głosowanie na projekty w 9. Budżecie Obywatelskim Chorzowa. Sprawdź gdzie i jak można oddać swój głos.

Chorzów estakada

Po weryfikacji zgłoszonych projektów i rozpatrzeniu odwołań do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa dopuszczono 67 zadań. W tym 44 projekty inwestycyjne o wartości do 370 tys. zł oraz 23 społeczne do 75 tys. zł. Na głosowanie jest niewiele czasu – rozpoczęło się 13 października i potrwa do 18 października.

Zasady głosowania w Budżecie Obywatelskim Chorzowa 2021

  • na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzowa można głosować wyłącznie przez formularz elektroniczny dostępny na stronie bo.chorzow.eu. Należy tam podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Trzeba także oświadczyć, że jest się mieszkańcem Chorzowa
  • w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa mogą głosować wszyscy mieszkańcy miasta
  • każdy mieszkaniec może głosować tylko raz
  • każdy głosujący ma do dyspozycji 10 punktów - 7 na projekty inwestycyjne i 3 na społeczne
  • głosy oddane po upływie terminu oddania głosów, określonego w harmonogramie (18 października 2021 r.) nie będą uwzględniane

Czytaj także:

Budżet Obywatelski Chorzowa 2021. Lista projektów dopuszczonych do głosowania

Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu lub ma problem z oddaniem głosu może to zrobić w Urzędzie Miasta Chorzów (pokój 220), filiach Biblioteki Miejskiej, Punkcie Info na Rynku lub Centrum Integracji Społecznej. Pracownicy tych instytucji pomogą w zagłosowaniu.

Wyniki głosowania w 9. Budżecie Obywatelskim Chorzowa ogłoszone będą do 20 października 2021 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon