Budżet Chorzowa na 2021 r. uchwalony

Chorzowscy radni przyjęli budżet miasta na 2021 r. Co ciekawe, mino trudnej sytuacji związanej m.in. z pandemią, zaplanowane dochody i wydatki są wyższe niż przyjęte w budżecie na ten rok.

Urzad miasta chorzow

Dochody zaplanowane w budżecie Chorzowa na 2021 r. wnoszą ponad 752,6 mln zł, a wydatki ponad 770,7 mln zł. To o kilkadziesiąt milionów złotych więcej niż rok temu zaplanowano w budżecie na 2020 r., wtedy zakładano dochody w wysokości 715 mln zł, a wydatki na poziomie 742 mln zł.

Jak co roku największą cześć budżetu miasta pochłonie administracja, czyli wydatki bieżące jednostek budżetowych. Na ten cel zaplanowano 417 mln zł, w tym na same wynagrodzenia dla pracowników i naliczane od nich składki ponad 273 mln zł, a to ponad 35% wszystkich zaplanowanych wydatków.

Miasto kupi kolejne akcje Ruchu Chorzów

Na inwestycje i zakupy inwestycyjne zaplanowano niecałe 67 mln zł, co stanowi mniej niż 9% wydatków z budżetu Chorzowa. W uchwale budżetowej zaplanowano także 1,6 mln zł na zakup przez miasto kolejnych akcji Ruchu Chorzów oraz 3,7 mln zł na wydatki związane z realizacją zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego

Planowany deficyt w budżecie Chorzowa na 2021 r. w wysokości ponad 18 mln zł sfinansowany ma być kredytem z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (ponad 17 mln zł) i pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Katowicach (1 mln zł).

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon