Brawurowa akcja policji w Chorzowie. Zatrzymano sprawcę napadów na mundurowych

Akcja

Trzy razy napadł na policjantów, ale w końcu w Chorzowie wpadł w ich ręce. Mundurowi z Będzina po brawurowej akcji zatrzymali 25-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna został wytargany z auta!

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w środę, 2 września, około godz. 15.40 na ul. Katowickiej w Chorzowie. Policjanci z będzińskiej komendy jechali za poszukiwanym, a podczas postoju na światłach dosłownie wytargali go z auta.

- Dynamiczne, ale skrupulatnie zaplanowane i przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zatrzymanie, to finał wytrwałej pracy stróżów prawa. Policjanci wiedzieli, że mają do czynienia z bezwzględnym przestępcą – czytamy w komunikacie policji.

Poszukiwany mężczyzna trzykrotnie zaatakował policjantów

Mężczyzna nie miał stałego zamieszkania i – jak informuje policja – już dawno wszedł w konflikt z prawem. Sąd wydał za nim trzy listy gończe, za przestępstwa popełnione w Będzinie oraz Rudzie Śląskiej. 25-latek ma na swoim koncie m.in. uszkodzenie ciała i kradzież z włamaniem, odpowie także za uprawę marihuany.

- W grudniu ubiegłego roku, w trakcie policyjnej interwencji w Katowicach, wiedząc, że jest poszukiwany, zaatakował mundurowych. Kolejny atak na policjanta miał miejsce w Myszkowie, na początku czerwca bieżącego roku. (...) Uciekający przed stróżami prawa mężczyzna próbował samochodem potrącić jednego z mundurowych. Ostatni raz mężczyźnie „upiekło się” pod koniec lipca bieżącego roku w Czeladzi. Obawiając się wyników legitymowania w trakcie interwencji w jednym z mieszkań w centrum miasta, 25-latek zaatakował gazem policjanta – wylicza policja.

Mundurowi z Będzina od ponad miesiąca prowadzili intensywne poszukiwania, a 25-latek często zmieniał miejsce pobytu. Kryminalni ustalili w końcu jakim samochodem się porusza oraz gdzie i kiedy będzie jechał. Choć mężczyzna znów próbował uciekać został zatrzymany w Chorzowie.

fot. slaska.policja.gov.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Złodziej czekolady

Chorzowska policja poszukuje złodzieja… czekolady

Chorzów Rynek Centrum Przesiadkowe

Od stycznia zniknie jedna z linii autobusowych w Chorzowie?

Kołodziej przew RM

Przew. Rady Miasta o podwyżkach dla radnych i prezydenta

Chorzów Kolej Plus

Nowy przystanek kolejowy Chorzów Hajduki coraz bliżej

Drzwi klucze

Nabór wniosków w programie „Mieszkanie dla Młodych Rodzin”

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców

Park Śląski rzeźby

Kolejne rzeźby w Parku Śląskim przejdą konserwację