Brajan i Dżesika odchodzą do lamusa

Najpopularniejsze imiona nadawane w Chorzowie w 2019 r. to Maja i Filip – poinformował Urząd Stanu Cywilnego. Do lamusa odchodzą za to imiona Brajan i Dżesika, które nadawane są coraz rzadziej.
Dziecko pixabay michal jarmoluk


Najpopularniejsze imiona w Chorzowie to Maja i Filip

W ubiegłym roku rodzice z Chorzowa najchętniej nadawali swoim córkom imię Maja – w USC odnotowano 34 takie przypadki. Popularne były także: Julie (33), Leny (31), Hanie (31), Emilie (25), Zofie (22) i Zuzanny (21). Tylko raz pojawiły się takie imiona jak: Aurelia, Estera, Gloria, Inga, Jagna, Kalina, Lukrecja, Marlena, Rita, Roma i Wanda.

Wśród chłopców z Chorzowa bezkonkurencyjne jest imię Filip, które nadano w ubiegłym roku 37 razy. Chętnie nadawano także imiona: Wojciech (31), Jakub (30), Franciszek (28), Szymon (25), Wiktor (24) i Aleksander (22). Zaledwie raz wybrano imiona: Aleksy, Brunon, Denis, Gustaw, Grzegorz, Jeremi, Jerzy, Lucjan, Marceli, Oliwier, Stefan i Valentino.

Gusta rodziców z Chorzowa nieco odbiegają od ogólnopolskich trendów. W całym kraju wśród dziewczynek najpopularniejsza jest Zuzanna, a wśród chłopców Antoni.

Urzędnicy z Chorzowa nie odmówili nadania żadnego imienia

Jak informuje Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie nie było przypadków, w których urzędnicy odmówiliby nadania jakiegoś imienia. Prostowano jedynie formę, bo ustawa nie dopuszcza nadawania formy zdrobniałej. Do lamusa odchodzą za to imiona Brajan i Dżesika. W Chorzowie urodziło się tylko dwóch Brajanów, a Dżesiki czy też Jessici nie było ani jednej.

fot. Pixabay/Michal Jarmoluk

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon