Blisko 80 tys. zł dla najmłodszych piłkarzy Ruchu Chorzów

W ubiegłym roku, w ramach akcji „Niebieski 1%”, do najmłodszych zawodników Ruchu Chorzów trafiło blisko 80 tys. zł. Na co zostały wydane?

Niebieskie bajtle

Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i Uczniowski Klub Sportowy Ruch Chorzów połączyły siły i w 2020 r. wspólnie zorganizowali akcję „Niebieski 1%”. Dzięki temu, w ramach odpisu od podatku, do najmłodszych piłkarzy trafiło blisko 80 tys. zł.

- W ubiegłym roku połączyliśmy siły z Uczniowskim Klubem Sportowym "Ruch" Chorzów zapewniając Was, że każda przekazana złotówka w ramach akcji „Niebieski 1%” podatku zostanie wydatkowana na dzieciaki z obu szkółek spod znaku "Niebieskiej eRki". Tak też się dzieje! - informuje Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów.

Na co wydano pieniądze z "Niebieskiego 1%"?

Dzięki wpływom z tej akcji sfinansowano zakup ponad 2 tys. koszulek treningowych, czterech bramek dla AdleRków i dwóch większych dla starszych zawodników. Dofinansowano także akcje „Niebieski Tydzień ExtRa” i „Zakończenie lata” i zakupiono podarunki na Dzień Dziecka i Mikołaja dla ponad 600 zawodników AP i UKS. Do tego dochodzą komplety meczowe, narzutki czy piłki.

- Każdy, kto przy wypełnianiu PIT-u zdecydował się na ujawnienie swoich danych osobowych otrzymał już od nas listowne podziękowania, natomiast z tego miejsca dziękujemy absolutnie wszystkim, którzy wsparli naszą akcję "Niebieski 1%" podatku! - czytamy na stronie Akademii Piłkarskiej.

Akademia Piłkarska oraz UKS liczą także na wsparcie przy tegorocznym rozliczeniu z fiskusem.

fot. AP Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon