Blisko 3 mln zł na termomodernizację budynków mieszkalnych

Na termomodernizację kolejnych 10 miejskich budynków mieszkalnych trafi do Chorzowa ponad 2,8 mln zł z funduszy unijnych. Projekt miasta został pozytywnie oceniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Chorzów Kaliny

Chorzów złożył wniosek o dofinansowanie w ramach programu kompleksowej likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego, który finansowany jest ze środków unijnego Funduszu Spójności. Projekt dotyczy „głębokiej termomodernizacji budynków wielorodzinnych będących w zasobie PGM w Chorzowie”. Dofinansowanie wynosi ponad 2,86 mln zł, a koszt całego projektu oszacowano na ponad 4 mln zł.

- To dofinansowanie to ponad 71% wartości projektu. Dzięki środkom z Unii Europejskiej i budżetu miasta zostanie ocieplonych 10 kolejnych budynków w zasobach PGM. To dobra informacja zwłaszcza przy rosnących cenach energii. To także krok w celu ograniczenia emisji CO2 – podkreśla Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Projekt obejmie budynki zlokalizowane przy ulicach: Hajduckiej 86 A i 96, Styczyńskiego 67 i 16, Kaliny 82 i 84, Pudlerskiej 23, Wieniawskiego 2, Bogedaina 25 T i Pokoju 9. - Termomodernizacja pozwoli zmniejszyć zużycie energii, obniżyć wysokość rachunków i ograniczyć emisję dwutlenku węgla – wskazują w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon