Blisko 2 mln zł dla Ruchu Chorzów! Miasto obejmie kolejny pakiet akcji

Miasto Chorzów obejmie nowy pakiet akcji Ruchu Chorzów o wartości 1,9 mln złotych – poinformował chorzowski magistrat. To będą kolejne udziały w spółce, które wykupi gmina. Wcześniej wydano na ten cel blisko 6,5 mln złotych.

Ruch Chorzów
- Widzimy, że między innymi dzięki naszemu wsparciu Ruch powoli się odradza, jest układany organizacyjnie i sportowo. Ostatnio napędzony współpracą z Urzędem Miasta awansował do II ligi. To dlatego zdecydowaliśmy się po raz kolejny wesprzeć Ruch. Klub jest dla nas ważny. 300 tysięcy złotych z tej kwoty, to obiecana nagroda za awans do wyższej klasy rozgrywkowej - tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Czek dla klubu zostanie przekazany w piątek, 8 lipca 2021 r., w Urzędzie Miasta Chorzów.

Miasto będzie miało akcję Ruchu Chorzów o wartości ponad 8,3 mln złotych

To kolejny pakiet akcji spółki Ruch Chorzów jaki obejmie miasto. Do tej pory z miejskiej kasy wydano na ten cel ponad 6,4 ml zł – w 2018 roku dwa pakiety o wartości ponad 5,3 mln zł, a w ubiegły roku kolejny pakiet warty 1,1 mln zł. Wliczając w to nowe akcje, które obejmie miasto, w sumie będzie to wsparcie dla klubu w wysokości ponad 8,3 mln zł.

– Miasto Chorzów jest naszym strategicznym partnerem. Bez jego zaangażowania trudno byłoby odbudowywać klub. Pieniądze, jakie Ruch otrzyma w zamian za objęcie pakietu akcji, będą bardzo ważną częścią naszego budżetu w nowym sezonie, dlatego jesteśmy wdzięczni władzom Miasta i chorzowianom za wsparcie. Mam nadzieję, że na boiskach II ligi Niebiescy będą dostarczać nam wszystkim równie wielu powodów do radości – dodał Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów (za ruchchorzow.com.pl).

Po rejestracji nowego pakietu akcji Chorzów będzie miał 28,42% akcji spółki i stanie się jej największym udziałowcem.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Garbarnia Kraków

Bez bramek przy Cichej

Ruch Chorzów na zgrupowaniu w Kamieniu

Ruch Chorzów wyjechał na zgrupowanie do Kamienia

Żuk Siemianowski

Były gracz Evertonu przekonał do siebie Ruch

GKS Bełchatów Ruch Chorzów

Słaba końcówka jesiennej rundy. Co się dzieje z Ruchem?

Ruch Chorzów

Nowe zasady wejścia na stadion Ruchu Chorzów

Hejnał Kęty Ruch Chorzów

Dziewięć bramek w pierwszym sparingu Ruchu Chorzów

Chorzow kort do padla

W Chorzowie powstanie kolejny kort do padla