Bieg Wiosenny ze wsparciem dla uchodźców z Ukrainy

Tegoroczna edycja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim nabrała charytatywnego wymiaru. Za każdy przebiegnięty kilometr organizatorzy przekażą 2 zł jako wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

fot. FB/Park Śląski
Bieg Wiosenny

Bieg Wiosenny 2022 odbędzie się w Parku Śląskim w niedzielę, 20 marca. Biegacze wystartują wspólnie o godz. 10.00 z Pól Marsowych, a meta zlokalizowana będzie na bieżni Stadionu Śląskiego. Internetowe zapisy trwają do 10 marca, a bieg nabrał charytatywnego wymiaru.

1 km to 2 zł wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

Za każdy przebiegnięty kilometr organizatorzy przekażą 2 zł jako wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup: artykułów spożywczych, ubrań, artykułów szkolnych oraz innych produktów codziennego użytku.

- W obecnych czasach „działanie razem” ma ogromne znaczenie. Pobiegnijmy nie tylko dla siebie, ale i dla słusznej idei – podkreślają w Parku Śląskim.

Trasa biegu liczy 10 km, a w poniedziałek, 7 marca, na liście startowej było już ponad 1240 osób – to daje 12 400 km, czyli 24 800 zł wsparcia dla uchodźców.

Do 10 marca można się zapisać na bieg na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/8..., a opłata startowa wynosi 89 zł. Przewidziano także sprzedaż pakietów w biurze zawodów 18, 19 i 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. W tych dniach płatność będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon