Bieg Wiosenny 2022 ze wspólnym startem

Tegoroczny Bieg Wiosenny w Parku Śląskim odbędzie się ze startu wspólnego – poinformowano w środę, 2 marca 2022 r.

fot. FB/Park Śląski
Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2022 odbędzie się w Parku Śląskim w niedzielę, 20 marca. W przypadku tegorocznej edycji, tak jak rok wcześniej, planowano starty indywidualne. Chodziło o obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i bezpieczeństwo sanitarne. Od 1 marca zniknęła jednak większość restrykcji związany z piątą falą koronawirusa, więc w Parku Śląskim zdecydowano o wspólnym starcie. Biegacze wystartują o godz. 10.00.

- Dostaliśmy pozytywną opinię dotycząca przeprowadzenia wspólnego startu naszego biegu i to jest największy game-changer! - czytamy w komunikacie Parku Śląskiego.

Blisko 1200 osób na liście startowej Biegu Wiosennego 2022

Na liście startowej Biegu Wiosennego 2022 jest już blisko 1200 osób. Limit uczestników ustalono na 2500 osób, a internetowe zapisy (na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/8...) trwają do 10 marca. Opłata startowa wynosi teraz 89 zł. Przewidziano także sprzedaż pakietów w biurze zawodów na Stadionie Śląskim w dniach 18, 19, 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł.

Start zaplanowano na Polach Marsowych, a zawodnicy będą finiszować na bieżni Stadionu Śląskiego. Trasa biegu liczy 10 km. - Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną – tak jak było to w ubiegłym roku. Co ważne – wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – tłumaczyła pod koniec stycznia Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego. Szczegółowy przebieg trasy ma być udostępniony na stronie internetowej Parku Śląskiego nie później niż 10 dni przed biegiem.

Określono 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Limit czasowy na pokonanie trasy biegu ustalono na 90 minut. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w tym czasie będą musieli przerwać bieg i zejść z trasy. W ubiegłym roku w Biegu Wiosennym wzięło udział ponad 1,5 tys. osób. W kategorii generalnej mężczyzn zwyciężył Mateusz Mrówka z Radlina z czasem 31:47, a w kategorii kobiet Sandra Michalak z Sosnowca z czasem 37:32.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon