Bieg Wiosenny 2022 ze wspólnym startem

Tegoroczny Bieg Wiosenny w Parku Śląskim odbędzie się ze startu wspólnego – poinformowano w środę, 2 marca 2022 r.

fot. FB/Park Śląski
Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2022 odbędzie się w Parku Śląskim w niedzielę, 20 marca. W przypadku tegorocznej edycji, tak jak rok wcześniej, planowano starty indywidualne. Chodziło o obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i bezpieczeństwo sanitarne. Od 1 marca zniknęła jednak większość restrykcji związany z piątą falą koronawirusa, więc w Parku Śląskim zdecydowano o wspólnym starcie. Biegacze wystartują o godz. 10.00.

- Dostaliśmy pozytywną opinię dotycząca przeprowadzenia wspólnego startu naszego biegu i to jest największy game-changer! - czytamy w komunikacie Parku Śląskiego.

Blisko 1200 osób na liście startowej Biegu Wiosennego 2022

Na liście startowej Biegu Wiosennego 2022 jest już blisko 1200 osób. Limit uczestników ustalono na 2500 osób, a internetowe zapisy (na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/8...) trwają do 10 marca. Opłata startowa wynosi teraz 89 zł. Przewidziano także sprzedaż pakietów w biurze zawodów na Stadionie Śląskim w dniach 18, 19, 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł.

Start zaplanowano na Polach Marsowych, a zawodnicy będą finiszować na bieżni Stadionu Śląskiego. Trasa biegu liczy 10 km. - Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną – tak jak było to w ubiegłym roku. Co ważne – wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – tłumaczyła pod koniec stycznia Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego. Szczegółowy przebieg trasy ma być udostępniony na stronie internetowej Parku Śląskiego nie później niż 10 dni przed biegiem.

Określono 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Limit czasowy na pokonanie trasy biegu ustalono na 90 minut. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w tym czasie będą musieli przerwać bieg i zejść z trasy. W ubiegłym roku w Biegu Wiosennym wzięło udział ponad 1,5 tys. osób. W kategorii generalnej mężczyzn zwyciężył Mateusz Mrówka z Radlina z czasem 31:47, a w kategorii kobiet Sandra Michalak z Sosnowca z czasem 37:32.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny 2022. Znamy przebieg trasy

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Zapisy na Bieg Wiosenny 2022

Bieg Wiosenny

Bieg Wiosenny ze wsparciem dla uchodźców z Ukrainy

Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Królowa Sportu Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Królowa Sportu. Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Bieg Wiosenny

Trasa Biegu Wiosennego 2023 z atestem PZLA

Silesia marathon

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022