Bieg Wiosenny 2021: Ponad 1,5 tys. osób pokonało 10 km przez Park Śląski [WIDEO]

Ponad 1,5 tys. osób wzięło udział w tegorocznej edycji Biegu Wiosennego. Kto najszybciej pokonał 10 km przez Park Śląski?

Bieg wiosenny

W sobotę, 6 marca, odbyła się 8. edycja Biegu Wiosennego. Zawodnicy startowali z Pól Marsowych i po pokonaniu 10 km pętli, która prowadziła przez cały Park Śląski, finiszowali na Stadionie Śląskim. W biegu wzięło udział ponad 1,5 tys. osób, a łącznie nagrodzonych zostało 39 z nich - w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn.

W kategorii generalnej mężczyzn zwyciężyli:

1. Mateusz Mrówka - Radlin - Tl Row Rybnik /Radlinioki w biegu/KWK Marcel - czas 31:47
  2. Paweł Kosek, Tychy - czas 32:19
  3. Mateusz Pawełczak - Złochowice - KB Florian Zajączki Drugie - czas 32:57

W kategorii generalnej kobiet zwyciężyły:

1. Sandra Michalak - Sosnowiec - Trenuj z Sandra / Fizjo Sport Sandra - czas 37:32
  2. Barbara Pawełczak - Złochowice - KB Florian Zajączki Drugie - czas 38:09
  3. Agnieszka Gortel–Maciuk – Chorzów - Never Too Late - czas 38:13

– Cieszę się, że Park Śląski podtrzymuje tradycję Biegu Wiosennego, a szczególnie że Stadion Śląski może być metą końcową tego wspaniałego biegu. Myślę, że w następnych edycjach będzie jeszcze więcej uczestników, a Bieg Wiosenny wpisze się na stałe w kalendarz biegaczy – mówi prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim odbył się po rocznej przerwie

Bieg Wiosenny odbył się po rocznej przerwie. W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa bieg odwołano, ale odbył się nieoficjalnie pod hasłem „Pobiegnij, korona Ci z głowy nie spadnie”. W tym roku, pomimo trwającej pandemii, zdecydowano się na organizację biegu, ale z zachowanie zasad bezpieczeństwa – m.in. bez wspólnego startu wszystkich uczestników.

– Organizacja biegu to ogromne przedsięwzięcie, szczególnie biorąc pod uwagę konieczność dostosowania się do obecnych wymogów sanitarnych. Staraliśmy się sprostać im w stu procentach. Patrząc na entuzjazm biegaczy, wiem, że było warto – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Bieg Wiosenny 2021 odbył się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, który podkreślił, że Park Śląski jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku.

Oficjalną listę wyników Biegu Wiosennego 2021 znajdziecie TUTAJ.