Bieg Dwóch Szybów 2022. Tym razem z Chorzowa do Bytomia

Dwa miasta, dwa szyby, jeden bieg – tak co roku przedstawia się Bieg Dwóch Szybów. 8. edycja imprezy odbędzie się 6 listopada 2022 r. W tym roku będzie to bieg… trzech szybów.

fot. FB/CHSBD "W Ruchu"
Bieg Dwóch Szybów

Bieg Dwóch Szybów po raz pierwszy zorganizowano w 2014 r. a jego pomysłodawcą jest Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu". Pomysł biegu pomiędzy wieżami wyciągowymi szybów kopalnianych spodobał się zawodnikom, więc Bieg Dwóch Szybów stał się imprezą cykliczną.

- Zasób wież szybowych w zasięgu chorzowskiego Prezydenta jest co prawda ograniczony, ale udało nam się opracować kolejną trasę międzyszybowych zawodów – informują organizatorzy.

W tym roku to bieg… trzech szybów

Tegoroczna edycja biegowej imprezy odbędzie się w niedzielę, 6 listopada 2022 r. i tym razem będzie to bieg… trzech szybów. Jak zwykle start i meta zlokalizowane będą przy chorzowskim szybie Prezydent, a trasa poprowadzi w okolicę szybów Ewa i Krystyna byłej kopalni Szombierki w Bytomiu.

- Wszystkie Ewy i Krystyny, które wystartują w naszych zawodach, otrzymają w swoich pakietach startowych specjalny upominek – dodają organizatorzy biegu.

Biegacze tradycyjnie pokonają dystans 15 km, a tras poprowadzi po nawierzchni asfaltowej i przełajowej. W biegu może wziąć udział maksymalnie 300 osób. Zapisy trwają, a do 15 października opłata startowa jest niższa.

Wyjątkowe nagrody dla zwycięzców

Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie 130 minut gwarantowany jest pamiątkowy medal. W tym roku znalazła się na nim wieża wyciągowa szybu Ewa byłej kopalni Szombierki w Bytomiu.

Zwyciężczyni i zwycięzca biegu, poza statuetkami i nagrodami rzeczowymi od sponsorów, otrzymają unikatową nagrodę - grafikę z wieżami szybów "Krystyna" i "Ewa", autorstwa Grafiki Śląsk. Pod tym szyldem tworzy para grafików - Anastasia Alforova i Alexander Babich, absolwenci Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki w Charkowie, którzy od 5 lat mieszkają w Bytomiu.

Grafiki z szybami Ewa i Krystyna w Bytomiu
Grafiki z szybami Ewa i Krystyna w Bytomiu
Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Mariusz Śrutwa: "Stadion w Chorzowie powinien powstać, ale...". Niebiescy liderem 1. Ligi

Autor: Patryk Osadnik

10/10/2022

Chorzów zoo

Może Cię zainteresować:

Jesienne zmiany w chorzowskim zoo

Autor: Maciej Poloczek

30/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon