Biało-czerwoni wracają do Kotła Czarownic

Piłkarska kadra narodowa w marcu w Chorzowie zagra mecz towarzyski, który będzie jednym z etapów przygotowań do Euro 2020. Niewykluczone jednak, że jesienią na Stadionie Śląskim odbędą się kolejne spotkania.

Umws20180327 pl kr tz026

Stadion Narodowy w Warszawie od kilku lat jest domem reprezentacji Polski w meczach eliminacji mistrzostw świata i Europy. PZPN jednak organizuje mecze towarzyskie w innych miastach. Dzięki temu w marcu 2018 roku na Stadionie Śląskim nasi piłkarze zmierzyli się z Koreą Południową. W 2020 roku najważniejszą imprezą dla Biało-Czerwonych będzie Euro 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka w ramach przygotowań rozegrają cztery mecze towarzyskie.

Już wiadomo, że 31 marca Robert Lewandowski i spółka przyjadą do Chorzowa.

Tego dnia w „Kotle Czarownic” zmierzymy się z Ukrainą, prowadzoną przez słynnego Andrija Szewczenkę. Jest jednak szansa, że to nie będzie jedyny mecz na Stadionie Śląskim w 2020 roku. Jesienią reprezentacja Polski będzie grać w Lidze Narodów, a w ubiegłym roku to właśnie w Chorzowie odbywały się spotkania naszej kadry w tych rozgrywkach. Wówczas przegraliśmy z Portugalią 2:3 i Włochami 0:1.

- Tym razem czekają nas trzy spotkania u siebie w tych rozgrywkach i mam nadzieję, że podobnie jak w pierwszej edycji Ligi Narodów, znów odbędą się one w Chorzowie. Byłaby to okazja do wizyty na Stadionie Śląskim wielu kibiców, którzy nie mieli jeszcze możliwości zobaczyć naszego obiektu po zakończeniu jego przebudowy - mówi w portalu gol24.pl - Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Na decyzję w sprawie meczów Ligi Narodów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Śląscy fani futbolu już jednak mogą sobie zapisać w kalendarzach datę 31 marca. Nie są jednak jeszcze znane ceny biletów na starcie z Ukrainą.(RCz)

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Skat

Śląski brydż na rynku w Chorzowie

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny 2022. Znamy przebieg trasy

Wotore zdjęcie główne

Śląsk prekursorem walk na gołe pięści

Ruch Chorzów

Ostatni mecz na Cichej. Będzie komplet kibiców?

Turniej eliminacyjny, Mysłowice

Stadion Śląski. Wielki Finał piłkarskich zawodów

Filip Żagiel i Seweryn Siemianowski

Trzecie wzmocnienie Niebieskich i licencja na 2. ligę

Tdp

Tour de Pologne 2021 bez Chorzowa