Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy w Chorzowie

Chorzowskie kluby sportowe chcą dać dzieciom uciekającym z Ukrainy trochę normalności. Darmowe zajęcia organizują dla nich: Centrum Szkolenia Ruch Chorzów, Spartan Chorzów oraz DOSiR Sokolnia.

fot. FB/Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów
Akademia Piłkarska Ruch Chorzów

Do Polski trafiło już ponad pół miliona osób uciekających z Ukrainy przed wojną. To przede wszystkim kobiety i dzieci, które znalazły schronienie także w Chorzowie. Chorzowskie kluby sportowe chcą im dać choć namiastkę normalności i dla dzieci z Ukrainy organizują bezpłatne zajęcia sportowe.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy w Centrum Szkolenia Ruch Chorzów, Spartan Chorzów i DOSiR Sokolnia

Ukraińskie dzieci mogą wziąć udział w zajęciach sportowych organizowanych przez Centrum Szkolenia Ruch Chorzów oraz klub Spartan Chorzów, który zrzesza miłośników różnych sztuk walki. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów +48 660 920 817 (Centrum Szkolenia Ruch Chorzów) i +48 510 242 701 (Spartan Chorzów). Tam można także uzyskać szczegółowe informacje.

Na nieodpłatne zajęcia z akrobatyki dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy zaprasza Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokolnia, który mieście się przy ul. Mazurskiej w Chorzowie Starym.

- Mamy nadzieję, że udział w naszych zajęciach doda uśmiechu i pozytywnej energii! - podkreślają w DOSiR Sokolnia.

Zajęcia w Sokolni odbywają się od poniedziałku do czwartku:

  • dzieci 5-8 lat w godz. 17.00 – 18.00
  • dzieci 9-11 lat w godz. 18.00 – 19.00
  • dzieci 12+ w godz. 19.00 – 20.00

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon