Będą korki! Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie

W czwartek, 29 lipca 2021 r. rusza kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Jaki odcinek obejmie?

Torowisko

Przebudowa ul. Hajduckiej w Chorzowie to jeden z trzech tak dużych remontów w mieście, które wiążą się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Kolejny etap, który rozpocznie się 29 lipca, będzie chyba najbardziej uciążliwy – obejmie bowiem skrzyżowanie ulic Hajduckiej i Dąbrowskiego. W związku z tym część skrzyżowania zostanie wyłączona z ruchu.

Jakie zmiany w organizacji ruchu na ul. Hajduckiej w Chorzowie?

Kolejny etap prac na ul. Hajduckiej w Chorzowie oznacza kolejne zmiany w organizacji ruchu:

  • w ciągu ul. Dąbrowskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Hajducką wprowadzony zostanie wahadłowy ruch pojazdów
  • dojazd do posesji nr 4-13 przy ul. Hajduckiej z możliwy będzie z kierunku ul. Powstańców poprzez ul. Omańkowskiej lub Hankego oraz ul. Drzymały. W ciągu ul. Hajduckiej na odcinku między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego tymczasowo zostanie przywrócony dwukierunkowy ruch pojazdów
  • dojazd do posesji położonych przy ul. Hajduckiej 15-54 pozostaje bez zmian i możliwy jest wyłącznie z kierunku skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego

Zmiany obejmą także pieszych. Chodnik przyległy do jezdni ul. Dąbrowskiego po stronie parzystej numeracji budynków, na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Drzymały i rejonem budynku przy ul. Dąbrowskiego 74, zostanie wyłączony z użytkowania. Możliwe będzie wyłącznie dojście do posesji, a MZUiM zachęca do korzystania z chodnika po przeciwnej stronie jezdni.

Funkcjonowanie komunikacji publicznej na tym odcinku pozostanie bez zmian. Zakończenie tego etapu prac zaplanowano na wrzesień.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon