Baseny w Chorzowie znów czynne, ale nie dla wszystkich

Na miejskie baseny w Chorzowie wróciły klubu sportowe, zajęcia sportowe oraz akcja SuperPływak. Zmiany w dostępności obiektów obowiązują od 21 października.

Basen chorzow

- W związku z dynamiczną sytuacją, związaną z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16.10.2020, staramy się dostosować nasze obiekty do aktualnych wytycznych – informuje chorzowski MORiS.

Z basenów w Chorzowie mogą korzystać m.in. kluby sportowe

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie w ramach możliwości, które daje nowe rozporządzenie częściowo udostępnił baseny przy ul. Granicznej i Placu Powstańców Śląskich. Od środy, 21 października, mogą z nich ponownie korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, czyli kluby sportowe i uczestnicy akcji SuperPływak, którzy zgłosili się przed wejściem w życie nowego rozporządzenia.

Z chorzowskich basenów mogą także korzystać osoby uprawiające sport w ramach zajęć sportowych. To uczestnicy szkółki pływackiej MORSIKI, uczestnicy zajęć AQUA oraz chorzowskie szkoły. MORiS zapewnia, że o ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu miejskich basenów będzie informował na bieżąco.

fot. MORiS Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon