Baraże na Cichej. Ruch Chorzów przed walką o awans do 1. ligi

Ruch Chorzów wygrał z Hutnikiem Kraków i o awans do 1. ligi będzie walczył na własnym boisku. Pierwsze spotkanie na Cichej już w środę, 25 maja 2022 r., o godz. 17.45.

fot. Ruch Chorzów/Tomasz Stefanik
Ruch Chorzów Hutnik Kraków

Niebiescy w końcu się przełamali. Po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego eWinner 2. ligi Ruch Chorzów pokonał Hutnika Kraków 1:0. Jedyną bramkę w 10. minucie zdobył Tomasz Foszmańczyk.

Ruch Chorzów zakończył sezon na 3. miejscu

Chorzowianie zakończyli sezon na trzecim miejscu. To oznacza, że pierwszy – oraz ewentualnie drugi – mecz barażowy rozegrają na własnym boisku.

- To jest duży sukces i chyba największy komplement, że jesteśmy rozczarowani po trzecim miejscu. Mieliśmy moment taki, że mogliśmy doskoczyć i awansować bezpośrednio, ale jeżeli awansujemy po barażach, to też nie będę miał nic przeciwko – mówił po meczu Tomasz Foszmańczyk, kapitan Ruch Chorzów (za Ruch TV).

Pierwsza runda baraży już w najbliższą środę, 25 maja. Ruch Chorzów o 17.45 podejmie u siebie Radunię Stężyca, a o 20.30 Wigry Suwałki zagrają z Motorem Lublin. Zwycięscy tych spotkań zmierzą się w niedzielę, 29 maja.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów finale baraży o 1. ligę

Ruch Chorzów Michał Mokrzycki

Michał Mokrzycki żegna się z Cichą. Zagra jeszcze w barażach

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów powalczy o awans w barażach. Znamy terminy

Ruch Chorzów

Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki

Ruch chorzow erka

Ruch Chorzów awansował do 1. ligi

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów z licencją na 1. ligę

Ruch Chorzów Sokół Ostróda

Ruch Chorzów goni wicelidera