„Badamy nie tylko Mamy”. Akcja profilaktyczna na chorzowskim rynku

W piątek, 26 maja 2023 r., z okazji Dnia Matki, na chorzowskim rynku obędzie się akcja „Badamy nie tylko Mamy”. Będzie to okazja m.in. do rozmów na temat profilaktyki raka piersi.

fot. pacjent.gov.pl
Badamy nie tylko Mamy Akcja profilaktyczna na chorzowskim rynku

Akcja „Badamy nie tylko Mamy” organizowana jest w całym kraju przez Federację Stowarzyszeń Amazonki. Dzień Matki jest pretekstem do tego, by przypomnieć wszystkim kobietom o zapisywaniu się na badania profilaktyczne i przeprowadzaniu regularnego samobadania. Spotkanie na chorzowskim rynku rozpocznie się o godz. 12.00.

- Będzie to okazja do wysłuchania rozmowy nt. profilaktyki raka piersi, a także o tym jak zachować się, gdy dowiadujemy się o chorobie. O tym wszystkim opowiedzą przedstawicielki Stowarzyszenia Wspólnoty Amazonek "Nadzieja", dr Halina Hiltawskia Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Chorzów i Przewodnicząca Komisji Zdrowia Rady Miasta, a także psychoonkolog Joanna Gajda- Spisak – informują w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Wczesne wykrycie raka piersi daje szansę na skuteczne leczenie

Na rynku staną także dwa stoiska - Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie i Stowarzyszenia Wspólnoty "Amazonek" Nadzieja z Chorzowa, gdzie kobiety będą mogły nauczyć się odpowiednio same badać piersi.

Organizatorzy akcji przypominają, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet, ale jego wczesne wykrycie daje szansę na skuteczne leczenie.

Badamy nie tylko Mamy
Badamy nie tylko Mamy
Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Onkologia dziecięca w Chorzowie znów może zostać zawieszona. Brakuje lekarzy

Autor: Patryk Osadnik

23/05/2023

Las Palmas znów w Chorzowie Hilda Truda i Bercik wróciły na rynek

Może Cię zainteresować:

Las Palmas de Chorzów. Hilda, Truda i Bercik wróciły na rynek

Autor: Redakcja

19/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon