Azjatyckie klimaty w Chorzowie

W najbliższy weekend, 12 i 13 września, na terenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie, odbędzie się Festiwal Azjatycki. Będzie można m.in. spróbować orientalnych dań i nabyć naturalne kosmetyki pochodzące z różnych zakątków Azji.

Azja jedzenie

Czego można spróbować na Festiwalu Azjatyckim w Chorzowie?

Japońskie sushi, indyjskie curry czy kaczka po pekińsku - tych klasyków na pewno nie zabraknie na Festiwalu Azjatyckim w Chorzowie. Będzie także okazja do spróbowania mniej u nas popularnych dań, pochodzący z Korei, Tajlandii, Malezji czy Libanu.

- Kuchnia azjatycka jest niezwykle zróżnicowana, bogata w smaki i aromaty, a do tego uchodzi za bardzo zdrową – podkreślają organizatorzy festiwalu.

Egzotyczne dania to nie wszystko co będzie dostępne na festiwalu w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Dostępne będą również naturalne kosmetyki pochodzące z różnych stron Azji i piwo z… polskich browarów rzemieślniczych.

– Organizowany niedawno Festiwal Pierogów Świata został nad wyraz ciepło przyjęty przez uczestników, którzy wręcz zasypali nas prośbami o kolejne tego typu imprezy. Dlatego też nie zwlekając postanowiliśmy wraz z organizacją Smaczny Targ wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom - mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Festiwal Azjatycki odbędzie się w dniach 12-13 września na terenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. W sobotę potrwa od 12 do 20, a w niedzielę od 12 do 18. Udział jest bezpłatny, a organizatorami są Smaczny Targ oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon