Awans jest nasz! Ruch Chorzów wraca na zaplecze Ekstraklasy

Niebiescy w pięknym stylu awansowali do Fortuna 1. ligi. W finale baraży pokonali na własnym boisku Motor Lublin 4:0. Na Cichej trwa świętowanie.

Ruch chorzow erka

Ruch Chorzów w pierwszym meczu barażowym męczył się z Radunią Stężyca, ale finałowe spotkanie rozpoczął znakomicie. Już w 7. minucie rzut karny zamienił na gola Michał Mokrzycki. W 26. minucie prowadzenie podwoił Daniel Szczepan i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:0.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 4:0. Niebiescy awansowali do 1. ligi

Po przerwie szansę na kontaktowego gola zmarnował Motor Lublin. Po zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny dla gości, ale w 48. minucie Rafał Mokrzycki trafił w słupek i pozostało 2:0. Dwadzieścia minut później na 3:0 podwyższył Daniel Szczepan, który kolejnego gola dołożył w 84. minucie i zaliczył hattricka.