Antoni Piechniczek na okolicznościowej pocztówce i datowniku

To świetna pamiątka nie tylko dla fanów piłki nożnej. W Chorzowie wprowadzono do obiegu okolicznościową pocztówkę i datownik z Antonim Piechniczkiem.

Antoni Piechniczek 3 maja 2022 r. skończył 80 lat. Z tej okazji wydana została jego nowa biografia, a na Stadionie Śląskim odbyło się spotkanie trenera z fanami. To nie wszystko. W poniedziałek, 23 maja, wprowadzono do obiegu okolicznościową pocztówkę oraz datownik z jego wizerunkiem i podpisem „Antoni Piechniczek – piłkarz, trener, selekcjoner”. Wyliczone są tam również jego największe sukcesy.

Autografy i zdjęcia z Antonim Piechniczkiem

Pokaz filatelistyczny wraz z edycją kartki pocztowej zorganizowano w zabytkowym gmachu Poczty Głównej w Chorzowie. Była to także okazja do spotkania z bohaterem wydania. Antoni Piechniczek rozdał wiele autografów i pozował do wspólnych zdjęć.

Pocztówka z wizerunkiem wybitnego trenera powstała z inicjatywy Andrzeja Kafki, prezesa oddziału Polskiego Związku Filatelistyki w Chorzowie. Projekt graficzny kartki i datownika jest autorstwa Arkadiusza Kafki. Okolicznościowy datownik na pocztówce można zdobyć przez najbliższe trzy tygodnie na chorzowskiej poczcie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Antoni Piechniczek Lux ex Silesia

Antoni Piechniczek, czyli Światło ze Śląska

Nagrody dla ludzi sportu z Chorzowa

Nagrodzono najlepszych ludzi sportu z Chorzowa

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....