Anita Włodarczyk zaskoczyła zwiedzających Stadion Śląski!

W minioną sobotę, 18 września 2021 r., na Stadionie Śląskim w Chorzowie można było sobie zrobić zdjęcie ze złotymi medalami olimpijskimi Anity Włodarczyk – tak zapowiadano to wydarzenie. Okazało się, że na tym nie koniec, gdy fani robili sobie zdjęcia, zza kotary wyszła… mistrzyni olimpijska!

W Kotle Czarownic, który jest także Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, od początku września można zwiedzać wystawę poświęconą mistrzyni olimpijskiej, Anicie Włodarczyk. W sobotę, 18 września, podczas zwiedzania każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z trzema jej złotymi medalami olimpijskimi. Przygotowano także dodatkową niespodziankę - podczas robienia pamiątkowego zdjęcia z medalami w kadrze nagle pojawiała się sama Anita Włodarczyk.

- To była świetna akcja! Uwielbiam bezpośredni kontakt z fanami. Tyle emocji, pozytywnych, niespodziewanych reakcji. Radość zarówno dla mnie jak i moich wspaniałych kibiców. Byli oni nie tylko zaskoczeni, ale także bardzo szczęśliwi. I o to właśnie chodziło. Mam nadzieję, że niespodzianka, którą przygotowaliśmy wspólnie ze Stadionem Śląskim na długo zapadnie w pamięci uczestników – mówi Anita Włodarczyk, trzykrotna medalistka olimpijska w rzucie młotem.

Do dyspozycji gości był fotograf, który wykonał wszystkim bezpłatnie profesjonalnie zdjęcie. Następnie Anita Włodarczyk oprowadzała zwiedzających po wystawie dzieląc się swoimi sportowymi ciekawostkami.

- Cieszymy się, że tak wiele osób zainteresowanych tematyką lekkiej atletyki odwiedziło dziś wystawę. Mam nadzieję jednak, że Ci, którzy nie mieli możliwości zobaczenia na własne oczy medali z najważniejszych międzynarodowych zawodów będą mieli jeszcze ku temu nie jedną okazję – dodaje Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Wystawa poświęcona Anicie Włodarczyk dostępna do końca września

Sobotnia akcja była dodatkowym elementem towarzyszącym wystawie poświęconej multimedalistce, która dostępna jest na stadionie do końca września. Można ją obejrzeć w ramach długiej trasy zwiedzania. Więcej szczegółów na stronie: https://stadionslaski.pl/zwiedzanie.

- Nasza Ambasadorka dziś podzieliła się z fanami tym co dla Niej bezcenne. Myślę, że już sama możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z medalami była czymś wyjątkowym, a obecność samej mistrzyni olimpijskiej sprawiła, że ta wizyta na Stadionie Śląskim na długo zapadnie w pamięci naszych gości – mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.

Na ekspozycję dostępną na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym składają się m.in. złote medale z Mistrzostw Europy i Świata, koszulka z autografem, młot, którym rzuca Anita Włodarczyk, statuetki z gratulacjami od Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, tabliczki upamiętniające rekordy Anity Włodarczyk, nominacje olimpijskie, nagrody „Złote Kolce” przyznawane najlepszym lekkoatletom w Polsce oraz wiele innych pamiątek. Wystawie towarzyszy także projekcja wywiadu z mistrzynią, w którym opowiada o tym jak rozwijała się jej kariera sportowa.

Anita Włodarczyk to trzykrotna mistrzyni olimpijska (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020) i czterokrotna mistrzyni świata (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017) w rzucie młotem. Również cztery razy sięgnęła po złoto podczas Mistrzostw Europy (Helsinki 2012, Zurych 2014, Amsterdam 2016, Berlin 2018). Kilkakrotnie ustanawiała rekord świata w tej dyscyplinie sportu, który obecnie wynosi 82,98 m. Od 2019 r. jest Ambasadorką Stadionu Śląskiego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon