Aktywny Śląski w nowej odsłonie. Kolejne bezpłatne zajęcia sportowe w Kotle Czarownic

Biegi, nordic walking czy tabata – na Stadionie Śląskim w Chorzowie można skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych. W tym roku oferta Aktywny Śląski została rozszerzona, a w treningach mają wziąć udział także ambasadorzy sportowej areny, czyli lekkoatletyczni mistrzowie.

fot. FB/Stadion Śląski
Aktywny Śląski

Bezpłatne zajęcia sportowe w ramach cyklu Aktywny Śląski mają charakter rekreacyjny i przeznaczone są zarówno dla osób doświadczonych, jak i początkujących. Do tej pory można było wziąć udział w zajęciach biegowych oraz nordic walking. W tym roku oferta została rozszerzona o trening funkcjonalny (Full Body Workout), zumbę, tabatę oraz warsztaty prozdrowotne. - Miałem przyjemność wziąć udział w akcji „Biegaj z nami na Stadionie Śląskim” w zeszłym roku i uważam, że to świetna sprawa, móc trenować pod okiem doświadczonych instruktorów. Akcja Aktywny Śląski jest skierowana zarówno do młodych osób, jak i seniorów. Nie jest ważny poziom sportowy uczestnika, ponieważ każdy znajdzie zajęcia dla siebie – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

- W tym roku w treningach wezmą udział nasi ambasadorzy, lekkoatletyczni mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Myślę, że będzie można się od nich wiele nauczyć – dodaje prezes Stadionu Śląskiego.

Treningi organizowane są na Stadionie Śląskim i przylegającym do niego terenie przez cały rok, od stycznia do grudnia. Każdy uczestnik może nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy, skorzystać ze stadionowej szatni oraz parkingu. Wszystkie zajęcia – jak podkreślają na stadionie - prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, posiadających duże doświadczenie: nordic walking prowadzi Katarzyna Wolniewicz, która może się poszczyć m.in. 1. miejscem w mistrzostwach Europy w nordic walking na 5 km oraz zdobyciem pucharu Europy na dystansie 10 km; treningi biegowe August Jakubik, brązowy medalista mistrzostw świata w biegu 48 godzinnym z rekordem Polski 370 km 381 m, który ukończył 68 ultramaratonów oraz 151 maratonów; tabatę oraz zumbę Andrzej Zuber, energiczny i nieprzewidywalny instruktor, który swoją energią i entuzjazmem do ćwiczeń potrafi zarażać nawet najbardziej oporne osoby; trening funkcjonalny Kamil Rochalski, współorganizator ekstremalnego biegu z przeszkodami Szturm Śląski.

- Misją Stadionu Śląskiego jest popularyzowanie sportu wśród mieszkańców województwa śląskiego. Widząc w zeszłym roku, jak duże zainteresowanie miały zajęcia biegowe oraz nordic walking, chcieliśmy rozwinąć nasz projekt o ćwiczenia, które będą uzupełnieniem projektu. Zamierzamy również edukować uczestników akcji, dlatego raz na kwartał zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których specjaliści podzielą się swoją wiedza z zakresu zdrowego stylu życia – zapewnia Jan Widera.

Harmonogram zajęć Aktywny Śląski:

  • zajęcia biegowe - w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00
  • nordic walking - w każdy poniedziałek i środę o godz. 18:00
  • trening funkcjonalny - w każdy poniedziałek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 12:00
  • zumba - w każdą środę o godz. 19:30
  • tabata - w każdy piątek o godz. 17:00

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla treningu funkcjonalnego, tabaty i zumby obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Królowa Sportu Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Królowa Sportu. Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Igrzyska Rodzinne Stadion Śląski

Rodzinne Igrzyska na Stadionie Śląskim

Silesia marathon

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022

Drużynow Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Mistrzostwa Europy znów na Stadionie Śląskim

Anita Włodarczyk na Stadionie Śląskim

Anita Włodarczyk zaskoczyła zwiedzających Stadion Śląski!

Anita Włodarczyk Stadion Śląski

Złote medale Anity Włodarczyk na Stadionie Śląskim