Aktywny Śląski w nowej odsłonie. Kolejne bezpłatne zajęcia sportowe w Kotle Czarownic

Biegi, nordic walking czy tabata – na Stadionie Śląskim w Chorzowie można skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych. W tym roku oferta Aktywny Śląski została rozszerzona, a w treningach mają wziąć udział także ambasadorzy sportowej areny, czyli lekkoatletyczni mistrzowie.

fot. FB/Stadion Śląski
Aktywny Śląski

Bezpłatne zajęcia sportowe w ramach cyklu Aktywny Śląski mają charakter rekreacyjny i przeznaczone są zarówno dla osób doświadczonych, jak i początkujących. Do tej pory można było wziąć udział w zajęciach biegowych oraz nordic walking. W tym roku oferta została rozszerzona o trening funkcjonalny (Full Body Workout), zumbę, tabatę oraz warsztaty prozdrowotne. - Miałem przyjemność wziąć udział w akcji „Biegaj z nami na Stadionie Śląskim” w zeszłym roku i uważam, że to świetna sprawa, móc trenować pod okiem doświadczonych instruktorów. Akcja Aktywny Śląski jest skierowana zarówno do młodych osób, jak i seniorów. Nie jest ważny poziom sportowy uczestnika, ponieważ każdy znajdzie zajęcia dla siebie – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

- W tym roku w treningach wezmą udział nasi ambasadorzy, lekkoatletyczni mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Myślę, że będzie można się od nich wiele nauczyć – dodaje prezes Stadionu Śląskiego.

Treningi organizowane są na Stadionie Śląskim i przylegającym do niego terenie przez cały rok, od stycznia do grudnia. Każdy uczestnik może nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy, skorzystać ze stadionowej szatni oraz parkingu. Wszystkie zajęcia – jak podkreślają na stadionie - prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, posiadających duże doświadczenie: nordic walking prowadzi Katarzyna Wolniewicz, która może się poszczyć m.in. 1. miejscem w mistrzostwach Europy w nordic walking na 5 km oraz zdobyciem pucharu Europy na dystansie 10 km; treningi biegowe August Jakubik, brązowy medalista mistrzostw świata w biegu 48 godzinnym z rekordem Polski 370 km 381 m, który ukończył 68 ultramaratonów oraz 151 maratonów; tabatę oraz zumbę Andrzej Zuber, energiczny i nieprzewidywalny instruktor, który swoją energią i entuzjazmem do ćwiczeń potrafi zarażać nawet najbardziej oporne osoby; trening funkcjonalny Kamil Rochalski, współorganizator ekstremalnego biegu z przeszkodami Szturm Śląski.

- Misją Stadionu Śląskiego jest popularyzowanie sportu wśród mieszkańców województwa śląskiego. Widząc w zeszłym roku, jak duże zainteresowanie miały zajęcia biegowe oraz nordic walking, chcieliśmy rozwinąć nasz projekt o ćwiczenia, które będą uzupełnieniem projektu. Zamierzamy również edukować uczestników akcji, dlatego raz na kwartał zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których specjaliści podzielą się swoją wiedza z zakresu zdrowego stylu życia – zapewnia Jan Widera.

Harmonogram zajęć Aktywny Śląski:

  • zajęcia biegowe - w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00
  • nordic walking - w każdy poniedziałek i środę o godz. 18:00
  • trening funkcjonalny - w każdy poniedziałek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 12:00
  • zumba - w każdą środę o godz. 19:30
  • tabata - w każdy piątek o godz. 17:00

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla treningu funkcjonalnego, tabaty i zumby obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon