Akrobatki „Sokolni” Chorzów chcą wyjechać na Mistrzostwa Świata. Proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy

Akrobatki „Sokolni” Chorzów dostały powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Genewie. Mogą jednak nie mieć szansy tam wystąpić, bo środki z ministerstwa nie wystarczają na udział zespołu w tej imprezie. Dziewczyny założyły więc zrzutkę na wyjazd i proszą o wsparcie.

Akro1

Sonia, Wiki i Wiki mają od 13 do 19 lat i od niespełna dwóch lat tworzą trójkę kobiet w akrobatyce sportowej. Na co dzień są zawodniczkami DOSiR "Sokolnia" Chorzów oraz KS AZS AWF Katowice i trenują pod okiem dr Renaty Firak. Mogą się już pochwalić wieloma sukcesami, to m.in. I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów, I miejsce na Budapest Acro Cup i II miejsce na Grand Prix Polski.

Zdolne akrobatki zostały docenione i w 2020 dostały się do kadry narodowej. Zostały także powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Sportowej, które obędą się w Genewie w dniach 21 – 25 czerwca 2021 r. Problem stanowią jednak pieniądze, których zawodniczką brakuje.

- Akrobatyka Sportowa to piękna oraz trudna dyscyplina, niestety nie jest sportem olimpijskim i środki otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Gimnastyczny nie są wystarczające by pokryć udział zespołu w tak ważnej i prestiżowej imprezie sportowej – tłumaczą zawodniczki.

Koszt udziału w Mistrzostwach Świata to 8 tys. zł na osobę

Szacunkowy koszt udziału w Mistrzostwach Świata to ok. 8 tys. zł na osobę. Składają się na to: bilety lotnicze, zakwaterowanie, wyżywienie, testy na COVID-19, ubezpieczenie, odzież reprezentacyjna i międzynarodowe licencje wymagane przy starcie.

- Koszty te przekraczają możliwości naszych rodzin. Próbujemy zgromadzić potrzebne fundusze we własnym zakresie, ale choć częściowe wsparcie z Waszej strony znacznie przybliżyłoby nas do wymarzonego celu – dodają akrobatki.

Żeby spełnić marzenia o wyjeździe do Genewy akrobatki założyły zrzutkę, a wesprzeć je można TUTAJ. Zawodniczki zapewniają, że podczas startów dają z siebie wszystko.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

Chorzow rynek urzad miasta

Umów wizytę online. Internetowa rezerwacja w...

Szczepienie2

Kilka tysięcy osób zaszczepiło się podczas...

Chorzow zoo

Chorzów. Zoo zamyka pawilony dla zwierząt. Bo...

Niska emisja

Zakład komunalny PGM Chorzów ostrzega przed...

Chorzow lodowisko

Koniec lodowiska na Rynku w Chorzowie

Chorzów targowa

Aparthotel i mieszkania przy Parku Śląskim?...