Akrobatki „Sokolni” Chorzów chcą wyjechać na Mistrzostwa Świata. Proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy

Akrobatki „Sokolni” Chorzów dostały powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Genewie. Mogą jednak nie mieć szansy tam wystąpić, bo środki z ministerstwa nie wystarczają na udział zespołu w tej imprezie. Dziewczyny założyły więc zrzutkę na wyjazd i proszą o wsparcie.

Akro1

Sonia, Wiki i Wiki mają od 13 do 19 lat i od niespełna dwóch lat tworzą trójkę kobiet w akrobatyce sportowej. Na co dzień są zawodniczkami DOSiR "Sokolnia" Chorzów oraz KS AZS AWF Katowice i trenują pod okiem dr Renaty Firak. Mogą się już pochwalić wieloma sukcesami, to m.in. I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów, I miejsce na Budapest Acro Cup i II miejsce na Grand Prix Polski.

Zdolne akrobatki zostały docenione i w 2020 dostały się do kadry narodowej. Zostały także powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Sportowej, które obędą się w Genewie w dniach 21 – 25 czerwca 2021 r. Problem stanowią jednak pieniądze, których zawodniczką brakuje.

- Akrobatyka Sportowa to piękna oraz trudna dyscyplina, niestety nie jest sportem olimpijskim i środki otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Gimnastyczny nie są wystarczające by pokryć udział zespołu w tak ważnej i prestiżowej imprezie sportowej – tłumaczą zawodniczki.

Koszt udziału w Mistrzostwach Świata to 8 tys. zł na osobę

Szacunkowy koszt udziału w Mistrzostwach Świata to ok. 8 tys. zł na osobę. Składają się na to: bilety lotnicze, zakwaterowanie, wyżywienie, testy na COVID-19, ubezpieczenie, odzież reprezentacyjna i międzynarodowe licencje wymagane przy starcie.

- Koszty te przekraczają możliwości naszych rodzin. Próbujemy zgromadzić potrzebne fundusze we własnym zakresie, ale choć częściowe wsparcie z Waszej strony znacznie przybliżyłoby nas do wymarzonego celu – dodają akrobatki.

Żeby spełnić marzenia o wyjeździe do Genewy akrobatki założyły zrzutkę, a wesprzeć je można TUTAJ. Zawodniczki zapewniają, że podczas startów dają z siebie wszystko.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon