Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów pijani za kółkiem

W miniony piątek, 21 lipca 2023 r. policjanci z chorzowskiej drogówki po raz kolejny prowadzili działania „Trzeźwość”. Znów trafili na nietrzeźwych. Wpadł także jeden przewożący narkotyki.

Działania „Trzeźwość” prowadzone były w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. W ciągu kilku godzin skontrolowali kilkuset kierowców i także tym razem nie obyło się bez zatrzymań.

- Trzech kierowców wsiadło za kierownice na „podwójnym gazie”. Badania trzeźwości u mężczyzn, mieszkańców Chorzowa i Katowic wykazały stan nietrzeźwości. Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u jednego z nich sięgnęła 1 promila. Dodatkowo w rękach mundurowych znalazł się 33-latek z Bytomia, który przewoził w samochodzie amfetaminę – informują w chorzowskiej komendzie.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem lub przestępstwem, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. W myśl prawa wyróżnić można dwa poziomy stężenia alkoholu - tan po użyciu alkoholu, od 0,10 do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza, traktowany jako wykroczenie oraz stan nietrzeźwości, przekraczający 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza, traktowany jako przestępstwo.

Wiertarko wkretarka

Może Cię zainteresować:

Chorzowianin okradał sklepy. Wpadł w Bytomiu

Autor: Redakcja Bytomski

19/07/2023

Motocyklista jechał 100 kmh za szybko W szortach i koszulce

Może Cię zainteresować:

Motocyklista jechał 100 km/h za szybko. W szortach i koszulce

Autor: Redakcja

04/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon