800 tys. zł na sport dzieci i młodzieży. Rusza Śląski Program Klub

Samorząd województwa śląskiego przeznaczył 800 tys. złotych na upowszechnianie kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie ogłoszono otwarty konkurs, którego celem jest wsparcie klubów sportowych z naszego regionu.

Program klub

Dofinansowanie ze Śląskiego Programu Klub będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

- To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Kto może sięgnąć po środki ze Śląskiego Programu Klub?

Na ten cel przeznaczono 800 tys. złotych. W konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa śląskiego mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

- To właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się zwykle przygoda ze sportem największych gwiazd. W skali kraju program wsparcia klubów okazał się wielkim sukcesem i gratuluję marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu, że przenosi te dobre wzorce we wsparciu szkolenia dzieci i młodzieży na poziom regionu. To konkretne środki dla klubów sportowych z województwa śląskiego – mówił Witold Bańka, przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej.

Zadania w ramach programu wsparcia dla małych i średnich klubów z regionu będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku.

fot. Tomasz Żak/UMWŚ

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomnik Gerarda Cieślika

Prof. Miodek: Czekam na stadion im. Gerarda Cieślika

Ruch chorzow superbet zaklady bukmacherskie live

Ruch Chorzów rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu!

Ruch Chorzów Sokół Ostróda

Ruch Chorzów goni wicelidera

Ruch Chorzów sparingi

Kolejny sparing Niebieskich w sobotę na Kresach

Plebiscyt eRki 2021

Plebiscyt „eRki 2021”

Ruch Chorzów kibice

Kibice Ruchu Chorzów pokazali moc!

Ruch Chorzów na zgrupowaniu w Kamieniu

Ruch Chorzów wyjechał na zgrupowanie do Kamienia