800 tys. zł na sport dzieci i młodzieży. Rusza Śląski Program Klub

Samorząd województwa śląskiego przeznaczył 800 tys. złotych na upowszechnianie kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie ogłoszono otwarty konkurs, którego celem jest wsparcie klubów sportowych z naszego regionu.

Program klub

Dofinansowanie ze Śląskiego Programu Klub będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

- To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Kto może sięgnąć po środki ze Śląskiego Programu Klub?

Na ten cel przeznaczono 800 tys. złotych. W konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa śląskiego mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

- To właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się zwykle przygoda ze sportem największych gwiazd. W skali kraju program wsparcia klubów okazał się wielkim sukcesem i gratuluję marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu, że przenosi te dobre wzorce we wsparciu szkolenia dzieci i młodzieży na poziom regionu. To konkretne środki dla klubów sportowych z województwa śląskiego – mówił Witold Bańka, przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej.

Zadania w ramach programu wsparcia dla małych i średnich klubów z regionu będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku.

fot. Tomasz Żak/UMWŚ

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów awans

Jest awans i co dalej? Ruch Chorzów przed trudnym zadaniem

Henryk Kula wiceprezes PZPN

Bez względu na ostateczną decyzję FIFY nie zagramy z Rosją!

Pasternak vs simon portale

Wotore 4. W Kato pójdą na gołe pięści. Oglądajcie na żywo

Aplkikacja Ruchu Chorzów

Zawieszono klubową aplikację Ruchu Chorzów

Drużyna Ruchu Chorzów

Superbet dalej sponsorem Ruchu Chorzów

Nowy trener ruchu chorzow

Nowy trener Ruchu Chorzów

Ruch chorzow stadion

Kibice w końcu na Cichej! Ruszyła sprzedaż...