68. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Plejada gwiazd na Stadionie Śląskim

W niedzielę, 5 czerwca 2022 r., Stadion Śląski w Chorzowie będzie gościł gwiazdy lekkiej atletyki. Odbędzie się tam 68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego.

fot. FB/Stadion Śląski
Anita Włodarczyk

Memoriał Janusza Kusocińskiego już dawno wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce. Od tego sezonu to zawody z kategorią Gold World Athletics Continental Tour.

- Z roku na rok staramy się ściągać jeszcze więcej gwiazd, by polscy kibice, czyli najlepsi kibice na świecie, mieli kogo podziwiać na naszym narodowym stadionie lekkoatletycznym. W tym roku też tak będzie – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wśród gwiazd będą polskie mistrzynie olimpijskie, m.in. biegaczki Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek, a także Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich. – To oczywiście nie koniec, bo choćby w biegu na 100 metrów przez płotki wystartują mistrzyni z Tokio Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn i brązowa medalistka Jamajka Megan Tapper. Emocji będzie bardzo dużo i jestem przekonany, że kibice będą zadowoleni – dodaje Sebastian Chmara.

Medaliści z Tokio na Stadionie Śląskim w Chorzowie

W niedzielę na Stadionie Śląskim nie zabraknie także polskich bohaterów konkursu rzutu młotem podczas igrzysk w Tokio. W mityngu wystartują mistrz olimpijski Wojciech Nowicki oraz brązowy medalista Paweł Fajdek.

– Rozpiera mnie duma, gdy mogę startować na narodowym stadionie lekkoatletycznym w Chorzowie. Ostatnio udawało się posyłać tam młot naprawdę daleko i zamierzam kontynuować tę passę. Otwarcie sezonu miałem bardzo dobre, więc teraz ciężko pracujemy z Joanną Fiodorow, żeby jeszcze poprawić te rezultaty. Zachęcam wszystkich kibiców, żeby pojawili się na Stadionie Śląskim, bo będzie można pooglądać w akcji wielu medalistów olimpijskich – mówi Nowicki.

Startu na Stadionie Śląskim nie może się doczekać Paweł Fajdek. - W Kotle Czarownic zawsze panuje doskonała atmosfera, a nasze pojedynki z Wojtkiem Nowickim elektryzują najlepszą śląską publiczność. Nie inaczej będzie i tym razem – podkreśla.

68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest jednym z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Zawody na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. Początek o godz. 14.45. Wstęp jest wolny. Dodatkowo w strefie kibica odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka.

Harmonogram 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego
Harmonogram 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego
Dzień Dziecka na Stadonie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim. Co zaplanowano?

Autor: Redakcja

01/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon