68. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Plejada gwiazd na Stadionie Śląskim

W niedzielę, 5 czerwca 2022 r., Stadion Śląski w Chorzowie będzie gościł gwiazdy lekkiej atletyki. Odbędzie się tam 68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego.

fot. FB/Stadion Śląski
Anita Włodarczyk

Memoriał Janusza Kusocińskiego już dawno wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce. Od tego sezonu to zawody z kategorią Gold World Athletics Continental Tour.

- Z roku na rok staramy się ściągać jeszcze więcej gwiazd, by polscy kibice, czyli najlepsi kibice na świecie, mieli kogo podziwiać na naszym narodowym stadionie lekkoatletycznym. W tym roku też tak będzie – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wśród gwiazd będą polskie mistrzynie olimpijskie, m.in. biegaczki Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek, a także Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich. – To oczywiście nie koniec, bo choćby w biegu na 100 metrów przez płotki wystartują mistrzyni z Tokio Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn i brązowa medalistka Jamajka Megan Tapper. Emocji będzie bardzo dużo i jestem przekonany, że kibice będą zadowoleni – dodaje Sebastian Chmara.

Medaliści z Tokio na Stadionie Śląskim w Chorzowie

W niedzielę na Stadionie Śląskim nie zabraknie także polskich bohaterów konkursu rzutu młotem podczas igrzysk w Tokio. W mityngu wystartują mistrz olimpijski Wojciech Nowicki oraz brązowy medalista Paweł Fajdek.

– Rozpiera mnie duma, gdy mogę startować na narodowym stadionie lekkoatletycznym w Chorzowie. Ostatnio udawało się posyłać tam młot naprawdę daleko i zamierzam kontynuować tę passę. Otwarcie sezonu miałem bardzo dobre, więc teraz ciężko pracujemy z Joanną Fiodorow, żeby jeszcze poprawić te rezultaty. Zachęcam wszystkich kibiców, żeby pojawili się na Stadionie Śląskim, bo będzie można pooglądać w akcji wielu medalistów olimpijskich – mówi Nowicki.

Startu na Stadionie Śląskim nie może się doczekać Paweł Fajdek. - W Kotle Czarownic zawsze panuje doskonała atmosfera, a nasze pojedynki z Wojtkiem Nowickim elektryzują najlepszą śląską publiczność. Nie inaczej będzie i tym razem – podkreśla.

68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest jednym z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Zawody na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. Początek o godz. 14.45. Wstęp jest wolny. Dodatkowo w strefie kibica odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka.

Harmonogram 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego
Harmonogram 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego
Dzień Dziecka na Stadonie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim. Co zaplanowano?

Autor: Redakcja

01/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Odliczanie do mistrzostw

Odliczanie do mistrzostw świata w Chorzowie

Drużynow Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Mistrzostwa Europy znów na Stadionie Śląskim

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny 2022. Znamy przebieg trasy

Silesia marathon

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022

Nordic walking

Nordic walking na Stadionie Śląskim. Zapisz się!

Stadion slaski silesia21

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim

Stadion slaski

Stadion Śląski i AWF Katowice - razem dla...