36-latek z Chorzowa wpadł u sąsiadów. Był pijany w sztok i jechał za szybko

To nie był dobry dzień dla 36-letniego chorzowianina. Teraz ma poważne kłopoty, do których sam się wydatnie przyczynił. Przeczytajcie, za co złapała go policja w Świętochłowicach.

Zdj. ilustracyjne
Policja

W czwartek 22 kwietnia 2021 r. rano w dzielnicy Świętochłowic Zgoda policjanci mierzyli prędkość samochodów. W trakcie pomiaru prędkości zauważyli zbyt szybko jadący samochód marki Mercedes. W trakcie pomiaru prędkości potwierdziły się ich przypuszczenia, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość.

Policjanci z drogówki postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, dając mu sygnał czerwonym światłem, jednocześnie wskazując miejsce zaparkowania pojazdu. Za kierownicą osobówki siedział 36-letni mieszkaniec Chorzowa.

Chorzowianin był pijany jak bela i wsiadł za kółko

W trakcie czynności mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że intuicja policjantów nie zawiodła ich po raz drugi. Wynik badania pokazał, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając w organizmie aż ponad 1,5 promila alkoholu!

Jakby to nie było wszystko, po chwili na jaw wyszło, że to nie jedyne przewinienia na koncie chorzowianina. Jego przejażdżka okazała się nielegalna, ponieważ mężczyzna nie ma prawa jazdy. Ponadto podczas sprawdzenia 36-latka w policyjnych bazach okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy mężczyzna nie stosuje się do ograniczeń prędkości i wsiada za kierownicę bez uprawnień.

Za jazdę po pijaku grożą nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na 3 lata

Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda. Wkrótce pirat drogowy i pijak w jednym odpowie przed sądem nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale również za popełnione wykroczenia.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata (jeśli takowe posiada) oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Fot. Policja Świętochłowice

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon