17-latek z Chorzowa pobił i okradł mężczyznę w Rydułtowach. Policjant gonił go przez 2 kilometry

Nastolatek z Chorzowa na "gościnnych występach" w Rydułtowach koło Wodzisławia. Był sprawcą rozboju. Co ciekawe, uciekał przed policją przez dwa kilometry. Okazało się jednak, że policjant z komendy w Rydułtowach był lepszym biegaczem na średni dystans.

Pixabay
Zatrzymanie podejrzanego (zdjęcie ilustracyjne)

29 października 2021 roku policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na ulicy Plebiscytowej w Rydułowach. Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego ustalili, że rzeczywiście doszło tam do rozboju. Dwóch bardzo młodych mężczyzn zaatakowało 24-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Pobili go i ukradli mu telefon, portfel, klucze i pendrive'a.

Stróże prawa bardzo szybko ustalili i jeszcze tej samej nocy zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Został on zatrzymany i doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka. Decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich został umieszczony w Schronisku dla Nieletnich. Ten sam sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Rydułtowach ustalili też od razu wizerunek drugiego ze sprawców. Mieli szczęście, bo następnego dnia po zdarzeniu, gdy pojawił się w okolicy dworca autobusowego w Rydułtowach, rozpoznali go wśród przechodniów.

Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczął uciekać. Jeden z policjantów podjął za nim pościg i po przebiegnięciu około 2 kilometrów, pokonując ogrodzenia, pola i nieużytki oraz inny trudny teren, na ulicy Benedykta dogonił sprawcę. 17-latek z Chorzowa został zatrzymany. Usłyszał już zarzut i został objęty dozorem Policji. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Chorzów

Wypadek czterech pojazdów na DTŚ w Chorzowie

Akcja CBŚP przeciw Psychofans 12

Zatrzymano kilkudziesięciu członków „Psychofans”

Policja

Wezwał policję, ale chyba o czymś zapomniał

Chorzów Chciał wyskoczyć przez okno

Był pijany, agresywny i… chciał się zabić

112

Po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Chorzów Zawalona ściana kamienicy

Kamienica przy Dworcowej do rozbiórki

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa!