15-latek uciekał przed policją skradzionym skuterem. Nocny pościg ulicą Wolności

Do sytuacji jak z filmu akcji doszło w nocy w centrum Chorzowa. Jednak głównym "bohaterem" był 15-latek, który, jak się okazało, ma sporo występków na sumieniu.

40 668985

Wczoraj (w czwartek 19 sierpnia 2021) kilka minut po godzinie 1.00 policjanci z chorzowskiej drogówki otrzymali informację od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, że po osiedlu „Irys” porusza się skuter, którego pasażer i kierowca nie mają hełmów ochronnych.

Policjanci szybko udali się w tamten rejon, gdzie na skrzyżowaniu ulic Wolności i Strzelców Bytomskich zauważyli wskazany pojazd. Mimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, kierowca jednośladu nie reagował i podjął próbę ucieczki.

W trakcie krótkiego pościgu ulicą Wolności, kierowca skutera utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Mimo upadku pasażer i kierowca podjęli dalszą próbę ucieczki, już pieszo. Jednak nie pobiegli za daleko, bo szybko zostali zatrzymani przez interweniujących policjantów.

W trakcie sprawdzania tożsamości i dokumentów podejrzanych ustalono, że motorower, którym podróżowali został skradziony kilka godzin wcześniej z rejonu naszego miasta.

Jak się później okazało, to nie był koniec kłopotów 15-letniego mieszkańca Chorzowa. Funkcjonariusze ustalili, że jest on dodatkowo zamieszany w kradzież telefonu komórkowego o wartości 700 złotych. Nieletni został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby dziecka, o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.


Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon