12 goli na Cichej!

Niebiescy, w I rundzie Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, rozgromili na Cichej Grunwald Ruda Śląska 10:2!

12goli

W pucharowych rozgrywkach biorą udział 23 kluby, których tradycja sięga minimum 1920 r. Gospodarzami meczów są zespoły z niższej ligi, ale w przypadku spotkania Ruchu Chorzów (III liga) z Grunwaldem Ruda Śląska (A klasa) zdecydowano, że odbędzie się ono przy Cichej. Ruda Śląska jest bowiem w czerwonej strefie zagrożenia koronawirusem i spotkanie musiałoby się odbywać bez widzów.

Nie przewidziano aż tylu bramek na Cichej

Ruch Chorzów przeciwko zespołowi z Rudy Śląskiej wystawił zawodników, którzy nie mieli wielu okazji do gry w meczach ligowych, ale Grunwald nie miał z nimi szans. Pierwszą bramkę dla Niebieskich w 7. minucie zdobył Tomasz Neugebauer, a 10 minut później... wyrównał Jakub Wojtaczka z Rudy Śląskiej. Później było celne strzelanie na bramkę Grunwaldu: w 18. minucie – Jakub Siwek, w 23. minucie - Kamil Swikszcz, w 28. minucie – Jakub Słota, w 37. minucie - Kamil Swikszcz, w 38. minucie – Daniel Peszek, w 57. minucie – Mateusz Duchowski, w 61. minucie – Jakub Siwek, w 69. minucie – Adrian Matys. Drugą bramkę dla klubu z Rudy Śląskiej zdobył Michał Kowalczyk w 73. minucie, ale w 81. minucie 10 gola dla Niebieskich dołożył Kamil Swikszcz. Na stadionowym zegarze przy Cichej nie pojawiła się jednak 10, bo nie przewidziano aż tylu bramek.

Finał Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej zaplanowano na 11 listopada o godz. 13.00.