11. Noc Teatrów Metropolii. Co zaplanowano w Teatrze Rozrywki?

Przed nami 11. Noc Teatrów Metropolii. Weźmie w niej udział 13 teatrów z 8 miast, a wśród nich oczywiście Teatr Rozrywki. Jakie atrakcje na 11 września 2021 r. zaplanowała chorzowska scena?

Teatr Rozrywki Pinokio

Premierowy koncert na deskach Teatru Rozrywki

Głównym wydarzeniem podczas 11. Nocy Teatrów Metropolii w chorzowskim Teatrze Rozrywki będzie premierowy koncert „FRANKY | #lubiecie”. To koncertowa odsłona debiutanckiego albumu związanego z chorzowską sceną wokalisty i aktora Kamila Franczaka, który jako solista występuje pod pseudonimem FRANKY.

- Intrygujący electro-pop, zaklęty w debiutancki materiał FRANKY’ego, subtelnie pleciony w elementy funky, soulu, r’n’b i rapu, to gwarancja klubowej atmosfery. Dopełnieniem koncertowego nastroju, będzie rasowy vocal act młodego pokolenia, na który w towarzystwie muzyków, zabierze swoich słuchaczy FRANKY – czytamy w zapowiedzi koncertu.

Wystąpią: FRANKY (vocal), Daniel Cebula-Orynicz (bass, instr. klawiszowe, vocal), Dawid Makosz (instrumenty klawiszowe, loopy), gościnnie Wild Whispers (vocal) i Mateusz Sołtysik (reżyseria dźwięku).

Zaplanowano dwa takie koncerty – o godz. 20.00 i 22.00, a w ramach Nocy Teatrów Metropolii bilety są w cenie 30 zł. Widzowie wezmą również udział w specjalnym pokazie teledysku do pierwszego singla artysty pt. „Góra”, którego ogólnopolska premiera planowana jest na drugą połowę września.

Spacer po teatrze, teatralna gra i próba do najnowszego spektaklu

Tego wieczora będzie można także zajrzeć za kulisy i zwiedzić zakamarki Teatru Rozrywki. Spacery rozpoczną się o godz. 18.30 i 21.00. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona i konieczna jest rezerwacja telefoniczna, pod numerami 32 346 19 31 i 32 346 19 32. W Chorzowie przygotowano także teatralną grę „TĘDY”, w ramach której trzeba będzie przejść przez labirynt teatralnych zakamarków, rozwiązując po drodze zagadki.

Zainteresowani teatralną kuchnią będą mogli wziąć udział w próbie do najnowszego spektaklu chorzowskiej sceny - "Pinokio. Il Grande Musical". Próba rozpocznie się o godz. 19.00, a poprowadzi ją reżyserka spektaklu, Magdalena Piekorz. W ramach 11. Metropolitalnej Nocy Teatrów można także skorzystać z obniżki na zabawę w teatralnym escape room’ie „Ale sztuka!”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon