10 tys. maseczek ochronnych trafi do seniorów z Chorzowa

W najbliższych dniach do chorzowskich seniorów trafi 10 tys. maseczek ochronnych. Zostaną dostarczone do ich skrzynek pocztowych – podał dziś Urząd Miasta Chorzów.

Maseczka

Maseczki wielokrotnego użytku w pierwszej kolejności trafią do uczestników programu Chorzów 60+.

- To nie są maseczki, które w 100 proc. chronią seniorów przed wirusem. Stanowią jednak dodatkową ochronę, gdy będą oni zmuszeni otworzyć drzwi na przykład listonoszowi czy z jakichś powodów będą musieli wyjść na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że najlepszą ochroną przed zakażeniem jest pozostawanie w domu i o to proszę starszych chorzowian – apeluje prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Maseczki ochronne będą dostarczane do skrzynek pocztowych seniorów

"Maseczka dla seniora" to wspólna akcja Urzędu Miasta, Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ADM Chorzów, ADM Serwis oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Maseczki są pakowane w woreczki foliowe. Załączona jest do nich ulotka z instrukcją obsługi. Sukcesywnie, przez kolejne kilkanaście dni, będą dostarczane do skrzynek pocztowych chorzowskich seniorów. Dystrybucją maseczek zajmuje się Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon